Büyükçekmece Kampüsü
Son Güncelleme Tarihi : 17 Eylül 2015, Perşembe

Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü, Hadımköy yolu üzerindeki Akçaburgaz mevkiinde yer almaktadır. Kampüse İETT ve özel halk otobüsleri, dolmuşlar, ticari ve özel araçlarla ulaşmak mümkündür.

E-5 Karayolu'ndan (Özel Araçla Ulaşım)

E-5 Karayolu üzerinde Edirne istikameti takip edilir. Beylikdüzü üst geçidinden sonra (Autopia hizasında) yanyola geçilir. Hadımköy sapağından Hadımköy tabelası takip edilirek sağa tarafa dönülür. Yaklaşık 7 km gidilince, gişelerden önceki araç alt geçidinden Fatih Üniversitesi tabelası takip edilir. Alt geçit çıkışının 200 m ilerisinden sola U dönüşü yapıldıktan sonra ilk sağa dönülür. 400 m kadar sonra kampüs ana kapısına ulaşılır.

E-5 Karayolu'ndan (Metrobüs ile Ulaşım)

Metrobüs Hadımköy durağında inilip Yenibosna yönünden gelen 418 hat numaralı özel halk otobüsü veya Avcılar’dan gelen HT-18 hat numaralı İETT otobüsleriyle kampüse ulaşım sağlanabilir.

Metrobüs son durakta (TÜYAP) inilerek Fatih Üniversitesinin ücretsiz ring servisleri ile de kampüse ulaşım sağlanabilmektedir. Ücretsiz ring servisleri, tercih ve kayıt dönemleri ile aktif eğitim öğretim dönemlerinde hizmet vermektedir. Resmî tatiller ile yarıyıl ve yaz tatillerinde hizmet verilmemektedir.

TEM Otoyolu'ndan

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçildikten sonra Edirne istikameti takip edilir. Mahmutbey Otoban Gişeleri geçildikten yaklaşık 20 km ileride Hadımköy-Büyükçekmece-Beylikdüzü sapağından geçilir. Gişelerden çıktıktan sonraki ilk sağdan dönülür. Yaklaşık 200 m ileride Fatih Üniversitesi levhası takip edilerek U dönüşü yapıldıktan sonra ilk sağdan dönülür,  yaklaşık 400 m sonra kampüse ulaşılabilir.

Not: TEM Otoyolu'ndan gelirken ilk görülen Hadımköy tabelasından değil; ikinci Hadımköy-Büyükçekmece-Beylikdüzü tabelasından çıkış yapılacaktır.

Atatürk Havalimanı'ndan

Toplu taşıma araçları veya Metro kullanılarak Yenibosna'ya, buradan da 418 hat numaralı özel halk otobüsleri ile kampüse kadar ulaşılabilir.

Not: Yenibosna'dan kampüse ortalama yolculuk süresi, trafik durumuna göre 60-90 dakika arasındadır.

İstanbul Esenler Otogarı'ndan

İstanbul Otogarı'ndan toplu taşıma ile Metro kullanılarak Yenibosna'ya kadar gidildikten sonra otobüs duraklarından 418 hat numaralı özel halk otobüsleri otobüsleri ile kampüse ulaşılabilir.

Kampüse ulaşımı sağlayan İETT ve halk otobüslerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Büyükçekmece Kampüsü Ulaşım Planı


Daha büyük bir haritada görüntüle: Fatih Üniversitesi

Servis Hizmetleri

Fatih Üniversitesi, özel bir ulaşım şirketi olan ATEŞTUR ile anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşma gereğince Üniversitemiz öğrencilerine ve personeline ulaşım hizmeti verilmektedir. Servis hizmetlerinden sadece ATEŞTUR’a kayıt yaptıran öğrenciler yararlanabilmektedir.

Servis güzergâhları, öğrencilerden ve Üniversite personelinden gelen talepler doğrultusunda belirlenmektedir. Öğrenci ve personel servisleri, hafta içi her gün 07:45’te kampüse ulaşmakta; öğrenci servisleri 17:00'de, personel servisleri ise 17:15'te kampüsten hareket etmektedir.