logo
     
Basın Bültenleri
Son Güncelleme Tarihi : 2 Ağustos 2010, Pazartesi

2. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı başlıyor

Fatih Üniversitesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen USOBO, Sosyal Bilimler alanında nitelikli bilim insanı, yönetici ve entelektüellerin yetişeceği bir üs olmayı hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm lise öğrencilerin katılabileceği olimpiyatın amacı; ülkemizde, lise öğrencilerinin sosyal bilimlere olan ilgisinin artmasını, üniversite adaylarının sosyal bilimler alanındaki bölümleri tercih etme oranlarının yükselmesini, toplumun tamamını kuşatan içerikleri ile sosyal bilimlerin toplumsal sorunlara daha gerçekçi ve etkili çözümler üretebilecek hale gelmesini sağlamak.

Kategoriler: Proje, Forum ve Metin Analizi

Olimpiyatın organizasyon çalışmaları USOBO Olimpiyat Komitesi ve Araştırmacı Fatihliler ve Akademisyenler Kulübü  (AFAK) tarafından yürütülüyor.

Geçtiğimiz yıl 1.si düzenlenen olimpiyata ülke genelindeki 1000 liseden yaklaşık 1500 öğrenci başvuruda bulundu. Ön elemede 210 öğrencinin çalışması yarı finale kaldı. Dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri Fatih Üniversitesi’nde düzenlenen törende verildi.

Liselerarası 2. Ulusal Sosyal Olimpiyatı; Proje, Forum ve Metin Analizi kategorilerinden oluşurken alt başlıklarda Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji, Edebiyat-Dil, Coğrafya-Tarih-Siyasal alanları yeralıyor.

Toplam 108 Bin TL Para Ödülü

Her kategorinin ayrı ayrı alanlarında Birincilere 3.000 TL, danışman öğretmenlere 2.000 TL; İkincilere 2.500 TL, danışman öğretmenlerine 1.500 TL; Üçüncü olan öğrencilere 2.000 TL, danışman öğretmenlere 1000 TL para ödülü verilecek.

Son Başvuru Tarihi: 1 MAYIS 2010

Olimpiyat hakkındaki tüm bilgiler www.usobo.org adlı web sitesinde mevcut olup, yarışmaya katılacak öğrenci/öğrencilerin 1 Mayıs 2010 Cumartesi gününe kadar web sitesindeki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Yayınlandığı Tarih: 25 Mart 2010

 

Güncel Basın Bültenleri

Fatih Üniversitesi yeni akademik yıla başladı
Yayın Tarihi : 24 Ekim 2014, Cuma
Fatih Üniversitesi, akademik yıl açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi. Akademisyen ve öğrencilerin yer aldığı törende konuşan Rektör Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, “1500’ü yurtdışından olmak üzere 14 bin 500 öğrencimiz ile bir dünya üniversitesiyiz. Verdiğimiz eğitim ve yaptığımız projelerde bu misyonu gözetmekteyiz.” diye konuştu.
 
İngilizce için 1000 Kelime Öğren Yeter
Yayın Tarihi : 24 Ekim 2014, Cuma
Uzun yıllar süren İngilizce dersleri, özel kurslar, öğretmenlerden alınan eğitimden sonra bile ‘konuşamıyorum" diye yakınan bir toplumuz. Türkiye ne yazık ki dil öğrenme konusunda ciddi bir emek harcıyor ancak başarılı olamıyor. Yabancı dil öğrenememenin farklı nedenleri var elbette. Hemen akla şu soru geliyor: İlkokuldan üniversiteye kadar devam eden yabancı dil serüveninde nerede sorun yaşıyoruz, doğru metotları kullanıyor muyuz? Uzmanlar İngilizce öğrenebilmek için 1000 kelime öğrenmenin yeterli olacağı görüşünde.
 
Farklı kültürlerden öğrenciler sanat için toplanıyor
Yayın Tarihi : 24 Ekim 2014, Cuma
Bir tiyatro ekibi düşünün ki içinde Avrupalısı da var Afrikalısı da. Güney Amerikalısı da var Asyalısı da. Bütün renklerin ve inanışların bir arada olduğu bu ekibi merak edenler varsa hemen açıklayalım: Farklılıkların bir potada eritilip zengin tatların ortaya çıktığı, tiyatroya gönül vermiş oyunculardan müteşekkil Fatih Sanat Tiyatrosu. Ekip geçen yıl yurtiçi ve yurtdışı turnelerde 40 bin km yol kat ederek 158 oyun oynadı ve 64 bin seyirciye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı.
 
Sosyal Bilimler, geleceğe ışık tutacak
Yayın Tarihi : 12 Ocak 2014, Pazar
Daha önceki yıllarda Taha AKYOL, Prof. Doğu Ergil, yazarımız Prof. Nevzat Tarhan, Beşir AYVAZOĞLU, Ümit MERİÇ, Eski Bakanlardan Mehmet AYDIN gibi önemli isimlerin ödül aldığı Olimpiyatın, son başvuru tarihi 7 Mart 2014. Finaller ise 3 Mayıs'ta yapılacak. Öğrencilerin sayısal bilimlere yönlendirilmesi anlayışı yerini sosyal bilimlere bırakıyor. Liseler, nitelikli sosyal öğrenci yetiştirme konusunda bir misyon üstlenirken, üniversiteler de ulusal organizasyonlarla bunu destekliyor.
 
6. Kristal Klaket finalistleri belli oldu
Yayın Tarihi : 5 Mart 2013, Salı
Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilecek olan Kristal Klaket Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belirlendi. Kurmaca, belgesel ve animasyon kategorilerinde 416 filmin katıldığı yarışmada, 33 film ön elemeyi geçerek finale kaldı. Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışmada dereceye girenler, 9 Nisan 2013’te CRR Konser Salonu’nda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.
 
Genç beyinler Münâzara Turnuvasında yarışacak
Yayın Tarihi : 1 Mart 2013, Cuma
Dünyadaki en büyük entelektüel öğrenci etkinliklerinden olan münâzara turnuvaları, Türkiye’de de oldukça popüler. Yerel ve uluslararası konuların tartışılabildiği münâzaralar, öğrenciyi zihinsel olarak geliştirirken toplumsal sorunların da fark edilmesini sağlıyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek ‘Fatih Open 2013 Münâzara Turnuvası’ 2-4 Mart 2013 tarihlerinde yapılacak. Turnuvaya, Türkiye genelinde 15 üniversiteden 125 yarışmacı ve jüri üyeleri katılacak.
 
Suriyeli mağdurların yüzü bir kez daha güldü
Yayın Tarihi : 21 Şubat 2013, Perşembe
Yanıbaşımızdaki komşumuz Suriye’de iç savaş sürerken binlerce insan, topraklarını terk etmek zorunda kalıyor. Savaştan kaçmak bir kenara, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Bu duruma duyarsız kalmayan Fatih Üniversitesi Mezunları Derneği üyeleri, dağıttıkları yardımlarla Suriyeli mağdurların yüzünü güldürmeye devam ediyor.
 
Kimyasal madde içen 2,5 yaşındaki çocuk ölümden döndü
Yayın Tarihi : 15 Şubat 2013, Cuma
Annesinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak evdeki kimyasal tozu içen küçük Asset, ülkesinde tedavi olamayınca Türkiye’ye getirildi. Geçirdiği operasyonlar ve uygulanan özel tedavilerle tekrar hayata dönen 2.5 yaşındaki Asset Kenshinbayev hızla iyileşiyor.
 
Fatih Üniversitesi, Ankara’daki akademik birimleri Turgut Özal Üniversitesine devrediyor
Yayın Tarihi : 15 Şubat 2013, Cuma
Fatih Üniversitesinin Ankara’da bulunan akademik birimler, düzenlenecek bir törenle Turgut Özal Üniversitesine devrediliyor. Bundan böyle Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi; Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık ve Hemşirelik Yüksekokulları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İstanbul Maltepe’ye taşınacak ve eğitime burada devam edilecek. Devir teslim töreni, 18 Şubat 2013 Pazartesi günü yapılacak.
 
Osmanlı'nın İzinde Bir Hayat
Yayın Tarihi : 12 Şubat 2013, Salı
Hayatını tarih araştırmalarına adamış, Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi tarihçilerden Prof. Dr. Mehmet İpşirli’ye armağan edilmek üzere, her biri alanında tanınmış Osmanlı tarihçisi meslektaşlarının yazdığı makaleler, iki ciltlik bir eserde toplandı.
 
İcra ettiğiniz mesleğinizi seviyor musunuz?
Yayın Tarihi : 8 Şubat 2013, Cuma
Meslek sahibi olmanın her geçen gün önem kazandığı bir dönemde yaşadığımız bir gerçek; ancak, içinde yaşadığımız çağ, bizleri sadece birkaç meslek etrafında topluyor ve gençlerin hep aynı mesleğe sahip olma hayâli kurmasına sebep oluyor. Prof. Dr. Adnan Kulaksız, bu sorunla ilgili olarak mesleklerin itibarsızlaştırıldığı teşhisini koyuyor.
 
Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı heyecanı başlıyor
Yayın Tarihi : 28 Ocak 2013, Pazartesi
Fatih Üniversitesi AFAK Kulübü ve Milli Eğitim Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nın bu yıl 5.si düzenleniyor. Ülke ve dünya gündemlerinin sosyal bakış açısıyla değerlendirildiği Olimpiyat, tüm liselerin katılımına açık olarak yapılıyor. Olimpiyat için son başvuru tarihi ise 8 Mart 2013 Cuma.
 
Pakdemirli: Özal yaşasaydı 28 Şubat yaşanmazdı
Yayın Tarihi : 19 Ekim 2012, Cuma
Eski bakanlardan Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anlattı. Pakdemirli, “Özal, Türkiye’nin en önemli siyasi figürlerinden biriydi. O, en büyük sermaye olarak gençleri görürdü. Özal yaşasaydı 28 Şubat yaşanmazdı.” dedi.
 
Hemşireler Ankara’da buluştu
Yayın Tarihi : 12 Ekim 2012, Cuma
Fatih Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu tarafından düzenlenen '1. Ulusal Hemşirelikte Yenilikler Kongresi' 11-13 Ekim 2012 tarihleri arasında Fatih Üniversitesi Gimat Kampüsü'nde gerçekleştirildi. Kongreye, İstanbul Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Kâtip Üyesi Prof. Dr. Sevim Savaşer, Fatih Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ramazan Yiğitoğlu, Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Saadet Ülker, Avrupa Hemşireler Derneği Başkanı Prof. Dr. Kery Cheever, yurt içinden ve yurt dışından 300’ün üzerinde akademisyen, hemşire ve öğrenci katıldı.
 
Fatih’li öğrenciler engelli arkadaşları için çalıştı
Yayın Tarihi : 12 Ekim 2012, Cuma
Fatih Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezi (TDM), engelli öğrencilere destek olabilmek için ‘Geleneksel Köfte Şenliği’ düzenledi. Şenlikten elde edilen gelirle engelli öğrencilerin kampüs içinde ulaşımlarını sağlayacak ‘özel tasarlanmış araç’ alınacak. Yapılan bu duyarlı organizasyon öğrenci, akademisyen ve velilerden tam not aldı.
 
Kalp kapağı tamir ameliyatlarında başarı oranı artıyor
Yayın Tarihi : 25 Eylül 2012, Salı
Türkiye'de her yıl binlerce kalp kapağı hastası, tamir yapılma imkânı varken kapakçığının değiştirilmesi yüzünden mağduriyet yaşıyor. Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Güden, donanım ve uzman yetersizliği nedeniyle kalp kapağında tedavi yerine değişimin tercih edildiğini söyledi.
 
Guatr Tedavisinde Yeni Yöntem
Yayın Tarihi : 21 Eylül 2012, Cuma
Ülkemiz nüfusunun yaklaşık %40’ında görülen troid nodülleri artık radyofrekans ile tedavi ediliyor. Cerrahi tedaviye alternatif olarak uygulanan radyofrekans tedavisi hastaya birçok kolaylık sağlıyor.
 
Türkmenistan Meclis Başkanı Fatih Üniversitesini ziyaret etti
Yayın Tarihi : 8 Eylül 2012, Cumartesi
Türkmenistan Meclis Başkanı Akça Nurberdiyeva Fatih Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Yardımcısı Prof. Ayhan Bozkurt ile görüştü. Meclis Başkanı Nurberdiyeva, Türkiye ve Türkmenistan ilişkilerinde çıtanın yükseltilmesi ve yakın işbirliğine girilmesi gerektiğini belirterek iki kardeş ülkenin eğitim ve kültür alanlarında da işbirliği yapabileceğini söyledi.
 
Cezayir’in en iyi 200 öğrencisinden Fatih Üniversitesine ziyaret
Yayın Tarihi : 10 Ağustos 2012, Cuma
Cezayir’de haziran döneminde yapılan lise bitirme sınavında başarılı olan en iyi 200 öğrenci, Türkiye'deki yüksek öğretim sistemi hakkında bilgi almak için Fatih Üniversitesini ziyaret etti. Cezayir Cumhurbaşkanlığı her yıl, başarılı olan en iyi 200 öğrenciyi dokuz günlük Türkiye gezisi ile ödüllendiriyor.
 
Fatih Üniversitesi Konservatuara özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak
Yayın Tarihi : 8 Ağustos 2012, Çarşamba
Fatih Üniversitesi, Türk Müziğini evrensel ölçülerde yorumlayabilecek ve tanıtabilecek bireylerin yetiştirilmesi için Konservatuar bölümü açtı. Türk Müziği bölümüne 2012-2013 eğitim-öğretim yılında özel yetenek sınavı ile öğrenci alacak. 3 Eylül’e kadar sürecek başvurular internet sitesinden online olarak alınacak.
 
Türkiye 1.si Fatih Üniversitesini tercih etti
Yayın Tarihi : 2 Ağustos 2012, Perşembe
LYS Türkiye birincisi olan Fatih Mehmet ADANIR, tercihini Fatih Üniversitesini seçerek yaptı. Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesini tercih eden Fatih Mehmet ADANIR, kararında eğitim kalitesinin en önemli etken olduğunu ifade etti.
 
2. Meslekler ve Tercihler Zirvesi toplanıyor
Yayın Tarihi : 14 Haziran 2012, Perşembe
Bir milyondan fazla kişinin üniversiteye girmek için hazırlandığı bugünlerde önemli bir zirve toplanıyor. Meslekler ve Tercihler Zirvesi akademisyenlerle rehber ve danışman öğretmenleri bir araya getiriyor. Fatih Üniversitesi ve Kariyer Penceresi Dergisi işbirliğiyle düzenlenen Zirve, bölümler ve meslekler hakkında rehber ve danışman öğretmenleri bilgilendirmek amacıyla düzenliyor. Öğrencilerin de katılımına açık olan toplantı 16 Haziran Cumartesi günü Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü’nde yapılacak.
 
Fatih Üniversitesi, 14. mezunlarını verdi
Yayın Tarihi : 11 Haziran 2012, Pazartesi
Fatih Üniversitesi bu yıl 14. Mezunlarını verdi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ında katıldığı törende öğrenciler mezuniyet coşkusunu tüm heyecanıyla yaşadı. Bakan Yılmaz konuşmasında bilgeliğin kafa ve gönül birleşmesiyle ortaya çıkabileceğini söyledi.
 
Burundi Cumhurbaşkanı Pierre Nkurunziza Fatih Üniversitesini Ziyaret Etti
Yayın Tarihi : 4 Haziran 2012, Pazartesi
Burundi Cumhurbaşkanı Pierre Nkurunziza ve beraberindeki heyet Fatih Üniversitesini ziyaret etti. Ülke çapında birçok kurumla bir dizi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Pierre Nkurunziza ve heyeti, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Şerif Ali Tekalan ile de görüştü.
 
Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı Türkiye Şampiyonu oldu
Yayın Tarihi : 18 Mayıs 2012, Cuma
‘9. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları Üniversiteler Arası Basketbol Şampiyonası’ müsabakalarında Bahçeşehir Üniversitesini 68-58 yenen Fatih Üniversitesi Basketbol Takımı Türkiye Şampiyonu oldu. Anadolu Üniversitesinde gerçekleştirilen ödül töreni ile şampiyonluk kupasını alan Basketbol Takımı 2013’te İspanya’da düzenlenecek Avrupa Üniversitelerarası Spor Oyunlarında Türkiye’yi temsil edecek. Fatih Üniversitesi, geçtiğimiz yıl aynı turnuvada Avrupa 3.’sü olmuştu.
 
Medya Okulu eğitime devam ediyor
Yayın Tarihi : 11 Mayıs 2012, Cuma
Medya dünyasını daha iyi anlayabilmek ve katılımcılara yeni ufuklar açabilmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Medya Okulu’nun ilk haftası sonra erdi. Fatih Üniversitesi öğrencileri sektörde söz sahibi insanlarla bir araya geldi. Medya Okulunun ilk haftasında TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken, Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnce, Samanyoluhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Enes Engin Sağ, Zaman Gazetesi Muhabiri Büşra ERDAL ve Ensonhaber Medya Grup Başkanı Serkan Kalemciler katıldı.
 
Suudi Arabistan Prensinden ‘Su Zirvesi’ çağrısı
Yayın Tarihi : 9 Mayıs 2012, Çarşamba
Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Khaled Bin Sultan, ‘16. Uluslararası Su Teknolojileri Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Suudi Prens, Fatih Üniversitesinde yapılan konferansta suyun önemine vurgu yaparak uluslararası ‘Su Zirvesi’ yapılması çağrısında bulundu.
 
Kazanan ‘Sosyal Bilimler’ oldu
Yayın Tarihi : 7 Mayıs 2012, Pazartesi
Küreselleşen dünya toplumların birbirine yakınlaşmasını ve beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Toplumsal sorunlara alternatif çözüm önerileri geliştirmek ise sosyal bilimcilere düşüyor. Bu yıl 4.’sü gerçekleşen Liselerarası Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO) toplumsal alanda ortaya çıkan problemlere öğrencilerin gözüyle ışık tuttu. Fatih Üniversitesi AFAK Kulübü tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Olimpiyatta; toplumsal sorunlara hazırladıkları projelerle çözüm geliştiren geleceğin sosyal bilimcilerine ödülleri verildi.
 
SEMA Hastanesi Fatih Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek
Yayın Tarihi : 3 Mayıs 2012, Perşembe
İstanbul’da hizmet veren Sema Hastanesi’nin Fatih Üniversitesi’ne bağlanması için YÖK’e yapılan başvuru kabul edildi. Hastane bundan sonra ‘Fatih Üniversitesi Sema Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ adıyla hizmet verecek.
 
Mustafa Sarıgül'den Liderlik Dersi
Yayın Tarihi : 25 Nisan 2012, Çarşamba
‘Yerel Yönetimde Bir Başarı Öyküsü’ adlı programda konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Fatih Üniversitesi’nde Liderlik ve Yerel yönetimler ile ilgili deneyimlerini paylaşan Sarıgül, öğrenciler arasında yaptığı çekilişte iki öğrenciyi İtalya’ya götürme sözü verdi.
 
FATİH WORLD CUP 3’te Görkemli Açılış
Yayın Tarihi : 16 Nisan 2012, Pazartesi
Futbol dünyasında yaşanan gerginliklerin aksine sporun “Dostluk ve Barış” olduğunu hatırlatan önemli bir organizasyon gerçekleşti. 16 farklı ülke takımının katılımı ile bu yıl üçüncüsü yapılan ‘Fatih World Cup 3’ futbol turnuvasının açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Törene Hakan Şükür, Tolga Zengin, Uğur Tütüneker, Volkan Ballı gibi spor adamları katıldı.
 
İshak Alaton öğrencilerle buluştu
Yayın Tarihi : 21 Mart 2012, Çarşamba
Başarılı iş adamlarından Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton Fatih Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Kariyer ve Sektör Fuarı etkinlikleri kapsamında Üniversitenin konuğu olan Alaton, açılış kurdelesini kesti.
 
Öğrenci Kongresi, 35 üniversiteden 700 tıp akademisyenini buluşturuyor
Yayın Tarihi : 13 Mart 2012, Salı
Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi, '3. Uluslararası Öğrenci Kongresi'ni 16 -18 Mart tarihleri arasında Kızılcahamam'da Asya Termal Tesisleri'nde düzenleyecek. Tıp Fakültesi öğrencilerin düzenlediği kongreye 35 farklı üniversiteden 700 tıp akademisyenini katılacak.
 
Montessori Eğitimi’ni alacak öğretmenler buluştu
Yayın Tarihi : 13 Mart 2012, Salı
Dünyanın modern eğitim anlayışlarından biri olarak kabul edilen Montessori Eğitim Sistemi ülkemizde henüz pek bilinmiyor. Rotterdam ve Fatih Üniversiteleri ortak bir çalışmayla bu sistemi tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen bir eğitim başlattılar. Eğitimin ilk adımı Fatih Üniversitesinde gerçekleşti.
 
5. Kristal Klaket'te finalistler belli oldu
Yayın Tarihi : 6 Mart 2012, Salı
Kısa filmcilerin merakla beklediği Kristal Klaket Kısa Film Yarışmasında finalistler belli oldu. Kurmaca, Belgesel ve Animasyon kategorilerinde 382 filmin katıldığı yarışmada 37 film ön elemeyi geçerek finale kaldı. Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışmanın kazananları 9 Nisan’da CRR Konser Salonu’nda yapılacak ödül töreninde açıklanacak.
 
Fatih Üniversitesinden Türkmenistan Cumhurbaşkanına fahri doktora
Yayın Tarihi : 1 Mart 2012, Perşembe
Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulı Berdimuhamedov’a Fatih Üniversitesi tarafından Sağlık Bilimleri alanında fahri doktora verildi. Türkiye ile ilişkilerini her zamankinden daha çok geliştirmek istediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov, 2012 yılını Türkmen-Türk eğitim ve bilim yılı ilan ettiklerini ifade etti.
 
“Eğitimde hayal gücüne yer vermeliyiz”
Yayın Tarihi : 20 Şubat 2012, Pazartesi
İstanbul Bilim Olimpiyatları’nın (İSBO) ödül törenine katılan İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, “Ülkemizin en büyük sorunlarından biri bana göre hayal gücünün küçümsenerek eğitimde yer almamasıdır.” dedi.
 
Fatih ve Osmangazi Üniversiteleri online protokol imzaladı
Yayın Tarihi : 22 Aralık 2011, Perşembe
Fatih Üniversitesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ortak “Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programı” açmak üzere online protokol imzaladı. İki üniversite arasında yapılan protokol töreni video konferans yoluyla gerçekleştirildi.
 
Şamil Tayyar'dan yakın tarihle ilgili iddialar
Yayın Tarihi : 28 Kasım 2011, Pazartesi
AK Parti Gaziantep Milletvekili Gazeteci Yazar Şamil Tayyar Kürt Sorunu’na yönelik çözüm arayışlarının, sonuç vermeye başladığı her dönemde karanlık güçler tarafından engellendiğini söyledi.
 
Numan Kurtulmuş’tan ‘Küresel Kriz’e çözüm önerileri
Yayın Tarihi : 17 Kasım 2011, Perşembe
Dünyanın yaşadığı ‘Küresel kriz’ ile ilgili bir konuşan Has Parti Genel Başkanı Prof. Numan Kurtulmuş, yeni bir medeniyet anlayışına ihtiyaç olduğunu söyledi. İşletmeciler ve Ekonomistler Kulübü’nün konuğu olarak Fatih Üniversitesi’ne gelen Kurtulmuş, Batının reçeteleri ile krizlerin çözülmeyeceğini söyledi.
 
5. Kristal Klaket Kısa Film Yarışması başlıyor
Yayın Tarihi : 17 Kasım 2011, Perşembe
Kısa filmcilerin heyecanla beklediği Kristal Klaket Kısa Film Yarışması, 5. kez genç yönetmenleri ve sinemacıları bir araya getirecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İBB Kültür A.Ş tarafından desteklenen Kristal Klaket’in son başvuru tarihi 20 Ocak 2012 Cuma. Başvurular www.kristalklaket.com adresinden yapılacak.
 
Bakan Ergün: Kendimizi yeniden keşfettik
Yayın Tarihi : 26 Ekim 2011, Çarşamba
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü'nde düzenlenen 2. Ulusal Biyoteknoloji Öğrenci Kongresi'nin ödül törenine katıldı.
 
Memduh Boydak iş yaşamında başarılı olmanın sırrını anlatt
Yayın Tarihi : 17 Ekim 2011, Pazartesi
Fatih Üniversitesi Türk iş dünyasının en önemli CEO’larından Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak’ı ağırladı. ‘İş yaşamında Liderlik ve Girişimcilik’ konusunda seminer veren Boydak, sahip oldukları kurumsal değerleri de katılımcılarla paylaştı.
 
‘Sosyal Sorumluluk Dersi’ meyvelerini veriyor
Yayın Tarihi : 17 Ekim 2011, Pazartesi
Fatih Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Merkezi ve Kimse Yok Mu Derneği işbirliği ile Ağrı iline okuma salonu yapılıyor. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda her yıl farklı iller seçiliyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’da bir anaokulu yapılmıştı.
 
Fatih Üniversitesi Erasmus öğrencileri dostluğa koşuyor
Yayın Tarihi : 15 Ekim 2011, Cumartesi
Fatih Üniversitesi’ne Erasmus ve diğer öğrenci değişim programları kapsamında gelen 69 yabancı uyruklu öğrenci, bu yıl 33.’sü düzenlenen Avrasya Maratonu’na katılıyor.
 
Projeler Fatih’te pazara çıktı
Yayın Tarihi : 14 Ekim 2011, Cuma
Fatih Üniversitesi, ülkemizin bilimsel ve ekonomik seviyesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla üniversite ile sanayicileri bir araya getirdi. Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Başkanı Dr. Şükrü ÖZTÜRK açılış konuşmasında bor madeni ile ilgili, “efsanesi çok fazla ama yeteri kadar proje üretilmiyor.” dedi.
 
Bakan Dinçer, Fatih Üniversitesi’nin akademik yıl açılışına katıldı
Yayın Tarihi : 22 Eylül 2011, Perşembe
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Fatih Üniversitesi'nin 2011-2012 Akademik Yılı açılışına katıldı. Üniversitenin Büyükçekmece kampüsünde yapılan törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, belediye başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, bürokratlar, Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 2011-2012 Akademik Yılı açılışı için düzenlenen törende Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer, Mütevelli Heyet Başkanı Sadık Kesmeci, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan birer konuşma yaptı. Akademik yılın ilk dersini ise Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kaşıkçı vererek son dönemlerin tartışılan ‘Başkanlık sistemi ve Türkiye’de uygulanabilirliği’ konusunu anlattı.
 
En iyiler Fatih Üniversitesini tercih etti
Yayın Tarihi : 23 Ağustos 2011, Salı
2011 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla binlerce üniversite adayının heyecanlı bekleyişi son buldu. Fatih Üniversitesi açıklanan sonuçlarla birlikte yine en iyilerin tercih ettiği üniversite oldu. İlk 100’den 23 öğrenci Fatih Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerine yerleşti.
 
Hukukçular: “Milli iradeyi ortaya koyan sivil bir anayasa” dediler
Yayın Tarihi : 20 Nisan 2011, Çarşamba
Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından organize edilen Anayasa Sempozyumunda “Yeni Bir Anayasa Nasıl Olmalı?” sorusu tartışıldı. Hukuk alanında yetkin isimlerin bildirilerini sunduğu sempozyumda TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu da bir konuşma yaptı.
 
Nasıl Bir Anayasa?’ sorusuna hukukçular cevap verecek
Yayın Tarihi : 19 Nisan 2011, Salı
Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi tüm toplumu yakından ilgilendiren ‘Yeni Anayasa’ ile ilgili önemli bir sempozyum düzenliyor. 20 Nisan 2011 Çarşamba günü Büyükçekmece Kampüsünde yapılacak sempozyuma TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu ile birlikte hukuk alanında tanınmış birçok isim de katılacak.
 
Fotoğraf sergisi Özbekistan-Türkiye kardeşliğini perçinledi
Yayın Tarihi : 12 Nisan 2011, Salı
Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından “Ali Şîr Nevâî’den Esintiler: Özbekistan İntibaları” isimli fotoğraf sergisi ve söyleşi yapıldı. Sergide Prof. Dr. İlhan Özkeçeci’nin fotoğrafları sergilenirken, söyleşiye, Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadirov, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, akademisyen ve öğrenciler katıldı.
 
Fatih'li öğrencilerden 'sigara içmeyeceğiz' sözü
Yayın Tarihi : 6 Nisan 2011, Çarşamba
İnsan sağlığını tehdit eden sigaraya yönelik mücadelede her geçen gün başarılı adımlar atılıyor. Halka açık mekânlarda 'sigarasızlaştırma' çalışmalarına üniversiteler de katılıyor.
 
Fatih Üniversitesi Merkez Kütüphanesinin açılışını Bakan Günay yaptı
Yayın Tarihi : 30 Mart 2011, Çarşamba
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fatih Üniversitesi Kütüphanesinin yeni binasını törenle hizmete açtı. Açılışa birçok yazar, akademisyen ve kitapevi temsilcisi katıldı. Törende ayrıca edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden Şair ve Yazar Beşir Ayvazoğlu’na ‘Onur Ödülü’ takdim edildi.
 
Bu fuarda iş var!
Yayın Tarihi : 25 Mart 2011, Cuma
Fatih Üniversitesi Mezunlar ve Kariyer Merkezi tarafından bu yıl 11. si düzenlenen ‘Kariyer ve Sektör Fuarı’, 29-31 Mart 2011 tarihleri arasında Üniversitenin Büyükçekmece kampüsünde gerçekleşiyor. Fuar, iş dünyası ve öğrencilerle birlikte 32 farklı markayı da bir araya getiriyor.
 
III. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı için geri sayım başladı
Yayın Tarihi : 20 Mart 2011, Pazar
Alanında Türkiye’de ‘ilk’ olma özelliği taşıyan ‘Liselerarası Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’ (USOBO) için geri sayım başladı. Bu yıl 3. sü gerçekleştirilecek olan organizasyon yine farklı projeler ve sunumlarla göz dolduracak. Son başvuru tarihi 1 Nisan olan Olimpiyat; ülkemizde lise seviyesindeki öğrencilerin, ülkemizde ve küresel ölçekte yaşanan problemlere sosyal bir bakış açısıyla çözüm üretmelerini teşvik etmeyi, sosyal bilimlerin toplumsal sorunlara daha gerçekçi ve etkili çözümler üretebilecek hâle gelmesini amaçlıyor.
 
Kültürel Hafızanın Diyaloga Yansıması Fatih Üniversitesinde tartışılacak
Yayın Tarihi : 18 Mart 2011, Cuma
Fatih Üniversitesi farklı sosyal ve kültürel gurupların diyalog çabalarına katkıda bulunmak için ‘Kültürel Hafıza Konferansı’ düzenliyor. Fatih Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Praxis Kulübü tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Kültürel Hafıza ve Birarada Yaşam Konferansı’ 18-19 Mart’ta Üniversitenin Büyükçekmece kampüsünde yapılacak.
 
ODTÜ Robot Günleri’nde Fatih Üniversitesi’nden Gelen Üçüncülük
Yayın Tarihi : 18 Mart 2011, Cuma
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından düzenlenen "8. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri"nde, Fatih Üniversitesi Robot Kulübü üyelerinden M. Fatih Ercik, Tuncer Çoban ve M. Mustafa Akdeniz işbirliğiyle yapılan Robokol isimli robot projesi serbest kategori içeriğinde üçüncü oldu.
 
Fatih Üniversitesine Üst Düzey Ziyaret
Yayın Tarihi : 27 Aralık 2010, Pazartesi
Resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif, beraberindeki bir heyetle birlikte Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ı ziyaret etti.
 
Kristal Klakette finale kalanlar belli oldu
Yayın Tarihi : 24 Aralık 2010, Cuma
Türkiye’nin en iddialı kısa film yarışmalarından biri olan Kristal Klaket Kısa Film Yarışması için artık sona gelindi. Yarışmaya katılan 268 film ön jüri tarafından titizlikle değerlendirildi ve finale kalan filmler açıklandı.
 
Japonya ve Türkiye’den Diyalog İşbirliği
Yayın Tarihi : 7 Aralık 2010, Salı
Dünyanın dikkatle takip ettiği “Dinler Arası Diyalog” 9-10 Aralık 2010 tarihlerinde bir konferans ile İstanbul’da değerlendirilecek. Fatih Üniversitesi ve Japonya Doshisha Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenecek olan konferansta alanında uzman isimler “Dinler Arası Diyalogun Uyuşmazlık Çözümü ve Barışın İnşasındaki Rolü” nü tartışacak.
 
Türk Gençliği Kendini Sorguladı
Yayın Tarihi : 26 Kasım 2010, Cuma
Fatih Üniversitesi İdeal Gençlik Kulübü Türkiye’de bir ilke imza atarak, “Gençlik, Değerler ve Değişimler” konulu bir konferans düzenledi. Geçtiğimiz yıl Fatih Üniversitesinde yapılan “Gençlik Ne Düşünüyor?” adlı anket çalışması da uzman sosyologlar tarafından tahlil edildi. Konferans Türkiye’de tek olması ve gelecek yıllarda daha geniş kitleleri ulaşması açısından oldukça önemliydi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyen ve öğrencilerin katıldığı konferansta; Günümüz Türkiye Gençliği ve Değişim Süreci, Türkiye’de Gençlik Çalışmaları ve Politikaları, Gençlik ve Eğitim, Türkiye'de Gençlik Alanında Devletin Rolü, 1980’lerdan Bugüne Gençlik Tipleri gibi konularına değinildi.
 
Osman Can sert çıktı
Yayın Tarihi : 26 Kasım 2010, Cuma
Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi raportörü, yazar ve akademisyen Doç. Dr. Osman CAN Fatih Üniversitesi’nde "Referandum Sonrası ve Nasıl Bir Anayasa Olmalı?" konulu bir konferans verdi. Osman Can, konferansta Cumhuriyet döneminden bu yana Anayasaların yapılış biçimleri ve içeriklerinden bahsederken; bireyin yaşamına etkisinden, derin bağlantılara ve toplum mühendisliği yaratımlarına kadar birçok konuya değindi.
 
Mehmet Altan: “Üretmiyoruz, siyaset yapıyoruz”
Yayın Tarihi : 24 Kasım 2010, Çarşamba
Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen Girişimcilik ve Liderlik konulu seminere, Star Gazetesi Başyazarı ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Altan katıldı. Liderlik, girişimcilik, yöneticilik ve siyaset gibi konuların ele alındığı seminerde Altan tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.
 
Fatih Üniversitesi Adalet MYO kapılarını açtı
Yayın Tarihi : 7 Kasım 2010, Pazar
Fatih Üniversitesinin yeni meslek yüksekokullarından Adalet Meslek Yüksekokulu, bu yıl eğitime merhaba diyor. Adalet MYO mezunlarından başarılı olanların bir kısmı, ÖSYM tarafından açılan sınavda başarılı oldukları takdirde, dört (4) yıllık hukuk lisans programlarına dikey geçiş yapabilecekler ve iki (2) yıl daha okuyarak hukuk fakültesinden mezun olabilecekler.
 
Harvard’dan Fatih’e Ziyaret
Yayın Tarihi : 3 Kasım 2010, Çarşamba
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurucusu ve İşitsel Fizyoloji Laboratuvarı eski Müdürü Nelson Y. S. Kiang, Fatih Üniversitesinin konuğu olarak Türkiye’ye geldi. Dünyanın sayılı bilim adamları arasında gösterilen Kiang, İstanbul’da ve Fatih Üniversitesinde çeşitli temaslar gerçekleştirecek.
 
Kristal Klaket'in jüri üyeleri belli oldu
Yayın Tarihi : 28 Ekim 2010, Perşembe
Türkiye’nin en iddialı kısa film yarışmalarından olan Kristal Klaket Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu. Bu yıl 4.’sü gerçekleşecek yarışmanın jüri üyeleri, her yıl olduğu gibi, alanlarında isim yapmış ünlü simalardan oluşuyor.
 
Fatih Üniversitesi ‘en iyiler’ arasında
Yayın Tarihi : 25 Ekim 2010, Pazartesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından kurulan, aynı zamanda eski rektörlerin de yer aldığı Danışma Kurulu, Türkiye’deki üniversitelerin performansını değerlendirdi.
 
Ahmet Ertürk: Liderlik, pozisyon değil aksiyon işidir
Yayın Tarihi : 19 Ekim 2010, Salı
Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Ahmet Ertürk, Üniversitemiz Büyükçekmece Kampüsü’nde gerçekleştirilen konferansta, akademisyen ve öğrencilerin sorularını cevapladı.
 
Fatih Üniversitesi Erasmus öğrencileri kıtaları birleştirdi
Yayın Tarihi : 19 Ekim 2010, Salı
Erasmus programı ve ikili protokoller kapsamında Fatih Üniversitesine gelen 50 değişim öğrencisi, Avrasya Maratonu’na ayrı bir renk kattı.
 
Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesinde İlk Ders Heyecanı
Yayın Tarihi : 21 Eylül 2010, Salı
Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2010-2011 öğretim yılında ilk öğrencilerini aldı. Büyükçekmece Kampüsü’nde gerçekleşen açılış programı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın ‘21. Yüzyılda Öğretmen Yeterlilikleri’ konulu ilk dersi başladı.
 
Fatih Üniversitesinde 2010-2011 Akademik Yıl Heyecanı
Yayın Tarihi : 17 Eylül 2010, Cuma
 
LYS birincisinin tercihi Fatih Üniversitesi oldu
Yayın Tarihi : 4 Ağustos 2010, Çarşamba
Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Eşit Ağırlık puan türünde Türkiye birincisi olan Mustafa Raşit Akınalp, Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesini tercih etti.
 
Prof. Dr. Tekalan: “Bir çiçekle bahar olmaz; ama her bahar bir çiçekle başlar”
Yayın Tarihi : 28 Nisan 2010, Çarşamba
Küresel ısınmayla birlikte artan çevre sorunlarının çözümüne Fatih Üniversitesinden katkı geldi. Çevre Kulübü’nün düzenlediği ağaçlandırma kampanyasına destek veren Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan öğrencilerle birlikte fidan dikti.
 
Futbolun efsaneleri FATİH’le onurlandı
Yayın Tarihi : 13 Nisan 2010, Salı
Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen Fatih World Cup 2’nin açılış töreninde futbolun efsane oyuncularına Onur Ödülü verildi.
 
2. Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı başlıyor
Yayın Tarihi : 25 Mart 2010, Perşembe
Format ve içeriğiyle Türkiye’de bir ‘ilk’ olma özelliği taşıyan Liselerarası Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nın (USOBO) 2.sinin başvuruları başladı. Başvuruları 1 Mayıs 2010 tarihinde sona erecek olimpiyat; Proje, Forum ve Metin Analizi kategorilerinden oluşuyor.
 
Fatih Üniversitesinden Genç Girişimcilere Destek
Yayın Tarihi : 25 Şubat 2010, Perşembe
Vakıf üniversiteleri arasında Teknoloji Geliştirme Merkezi’ne (TEKMER) sahip tek üniversite olan Fatih Üniversitesi’nde, Genç Girişimciliği Geliştirme Programı'nın tanıtım toplantısı yapıldı.
 
Üniversitemizden Tanzanya Cumhurbaşkanına Fahri Doktora
Yayın Tarihi : 19 Şubat 2010, Cuma
Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Mrisho Kikwete'ye Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan tarafından fahri doktora beratı verildi. Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Kikwete, Fatih Üniversitesi'ne fahri doktora ünvanı verdiği için teşekkür etti.
 
Fatih Üniversitesinde Rektörlük Devir Teslim Töreni
Yayın Tarihi : 12 Şubat 2010, Cuma
Fatih Üniversitesi`nin 4 yıldır rektörlüğünü yürüten Prof. Dr. Oğuz BORAT görevini törenle Prof. Dr. Şerif Ali TEKALAN’a devretti.
 
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi kuruldu
Yayın Tarihi : 11 Şubat 2010, Perşembe
Üniversite- Sanayi işbirliği bağlamında önemli projelere imza atan Fatih Üniversitesinde, ‘Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi hizmete girdi.
 
Yedi renk, yetmiş iki millet FÜSEM'de Türkçe öğreniyor
Yayın Tarihi : 14 Ocak 2010, Perşembe
Mısırlı, Nijeryalı, Faslı, Endonezyalı, Çinli, Finlandiyalı ya da Avustralyalı. Ayrı ayrı ülkelerden gelen gençlerin hepsi Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'ndeki sınıfta buluşuyor.
 
Fatih Üniversitesinden "Dünya Sporu'nun Parlayan Yıldızı Türkiye" Paneli
Yayın Tarihi : 28 Aralık 2009, Pazartesi
Fatih Üniversitesi'nin düzenlediği ''Dünya Sporunun Parlayan Yıldızı Türkiye'' konulu panel yapıldı. Üniversite'nin Büyükçekmece kampüsünde yapılan etkinliğe Uluslararası Organizasyonlar Başkordinatörü Mehmet Atalay, 20ıÜü07 Dünya Supersport Motosiklet şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu, A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay ile Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar katıldı.
 
3. Kristal Klaket Kısa Film Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
Yayın Tarihi : 18 Aralık 2009, Cuma
Fatih Üniversitesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Ana Sponsorluğunu Bank Asya’nın yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Kültür A.Ş. ve New York Film Akademisi’nin desteklediği "Kristal Klaket Kısa Film Yarışması" ödülleri sahiplerini buldu.
 
Fatih Üniversitesine Kore’den Teknoloji Sınıfı
Yayın Tarihi : 20 Ekim 2009, Salı
Türksat A.Ş. - Güney Kore Bilgi ve İletişim Teknolojileri İşbirliği Merkezinin katkıları ile Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde kurulan Bilgisayar Laboratuvarı düzenlenen bir törenle kullanıma açıldı.
 
Son Mesnevihan Şefik Can'ın Eserleri Konya'da
Yayın Tarihi : 12 Ekim 2009, Pazartesi
Fatih Üniversitesi, Türkiye'nin son Mesnevihan'ı Şefik Can'ın eserlerinin dijital kopyasını Konya Yazma Eserler Bölge Kütüphanesine bağışladı.
 
Uluslararası Alevilik – Bektaşilik Sempozyumu
Yayın Tarihi : 9 Ekim 2009, Cuma
Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü’nde Hacı Bektaşi Veli'nin 800. doğum yılı anısına düzenlenen "Uluslararası Alevilik-Bektaşilik Sempozyumu"na Devlet Bakanı Faruk Çelik katıldı.
 
Fatih Üniversitesinde 2009-2010 Akademik Yılı Açılış Coşkusu
Yayın Tarihi : 28 Eylül 2009, Pazartesi
2009 ÖSS şampiyonlarının tercihi olan Fatih Üniversitesi’nde yeni akademik yıl açılışı Büyükçekmece Kampüsünde düzenlenen bir törenle gerçekleşti. Geleneksel ‘ilk dersi' ise Prof. Dr. Sadık Kara verdi.
 
İGDAŞ ve Fatih Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen MBA Programı ilk mezunlarını verdi
Yayın Tarihi : 17 Şubat 2009, Salı
Türkiye’de Enerji Kaynakları üzerine yapılan ilk MBA programı, düzenlenen mezuniyet töreni ile sona erdi.
 

Arşiv için tıklayınız